Mistrzowie Świata
Mistrzowie Polski

Ekipa balonowa Skywalkers BC

Filarem firmy jest dr inż. instr. pil. Witold Filus, założyciel Skywalkers Balloon Club, prezes Polskiego Stowarzyszenia Sportów Powietrznych.

Pracownik naukowy Politechniki Śląskiej w latach 1983-1996. Od 1997 roku pracuje w PLL LOT. Lata na samolotach Boeing 767 (wcześniej na odrzutowcach Embraer ERJ145). Jest instruktorem balonowym, szybowcowym i samolotowym I klasy.

Witold Filus


W rankingu polskich pilotów balonowych jest na pierwszym miejscu. Od kilkunastu lat w ścisłej kadrze Polski. Pierwszy pilot, który dokonał Zimowego przelotu balonem nad Tatrami. Do tej pory zdobył 6 Pucharów Polski na 8 rozegranych, sześciokrotny Mistrz Polski, dwa razy zdobył srebrny medal w Pucharze Europy, wygrał wiele prestiżowych balonowych zawodów międzynarodowych, brał udział we wszystkich Mistrzostwach Świata rozgrywanych od 1996 roku.

W roku 2007 został uhonorowany tablicą we Władysławowie w „Alei Gwiazd Sportu”, gdzie corocznie honorowani są najwybitniejsi polscy sportowcy. Jest to pierwsze takie wyróżnienie dla przedstawiciela baloniarstwa.

Ponadto w skład naszej ekipy wchodzą młodzi piloci, którzy szlifują swoje umiejętności pod okiem doświadczonego szefa. Między innymi syn Witolda, Tomasz Filus, dwukrotny i aktualny Mistrz Polski Juniorów w zawodniczym lataniu balonem.

Nie bez znaczenia są pomocnicy. Załoga balonowa to pilot i 3, 4 osoby, które mają konkretne zadania do wykonania. Pomagają między innymi w rozłożeniu balonu i przygotowaniu go do startu w konkurencji, w opracowaniu taktyki lotu zawodniczego, przygotowaniu map, GPS-ów etc.

© kopiowanie lub powielanie materiałów zawartych na stronie bez zgody autorów jest zabronione
STATYSTYKA
Kontakt
Mistrz Polski!
Media player

Chcesz zobaczyć więcej
filmików z naszych akcji?
Aby odwiedzić nas na facebooku...
Aby zapoznać się z innymi opiniami...
loty balonem